بلاگ

کوپلینگ

کوپلینگ ها وسیله ای هستند که دو سر شفت یا محور را برای انتقال نیرو بهم متصل میسازد و مانع از اتصال محورها در حین کار میشوند. در کوپلینگها قطع ارتباط بین دو محور محرک وجود ندارد. در موتورها و پمپهای سانتریفیوژ و غیره که شفت و موتور به صورت سری قرار دارند توسط کوپلینگ بهم متصل میباشد . کوپلینگ حرکت دورانی موتور را به شفت پمپ منتقل کرده و باعث چرخش شفت و پروانه می شود .
به طور کلی کوپلینگها به دو نوع اصلی سخت و انعطاف پذیر تقسیم می شوند.کوپلینگ سخت جهت اتصال دو محور هم راستا به کار میرود و به دو نوع پوسته ای و فلنچی تقسیم می شوند.کوپلینگهای انعطاف پذیر میتوانند عدم تقارن محوری و زاویه ای را بین دو محور موتور و پمپ تحمل کنند و در انواع مختلف وجود دارند. قبل از اتصال کوپلینگ ، شفت پمپ و موتور باید هم محور باشند .
انواع کوپلینگ شامل Rotex – KB – UCC– HRC عمدتاً به صورت آماده و سایزهای مختلف در بازار موجود بوده و قابل تهیه میباشند . ولی در صورتیکه سایز خاصی مورد نیاز باشد یا تعداد آنها جهت تولید توجیه اقتصادی داشته باشد ، قابلیت ساخت در این شرکت را دارند . عمده تولید این شرکت در خصوص ساخت کوپلینگهای فلکسیبل شیمزدار (disk coupling) و کوپلینگهای دنده ای  (gear coupling) میباشد.
جهت اطلاعات تکمیلی و نیز استانداردهای مورد نیاز به بخش محصولات مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *